Zakup ziemi – czy to się w ogóle opłaca?

Niejeden z nas marzy o tym, by wybudować własny dom, mieć swój kawałek ziemi. Jednak sama inwestycja w budowę domu oznacza bardzo duże koszty. Gdy do tego doliczymy cenę zakupu ziemi, plany budowy od razu schodzą na dalszy plan. Tymczasem sytuacja na rynku nie wygląda aż tak źle. Ostatni czas jest dobrym momentem na podjęcie decyzji o zakupie ziemi, ponieważ ceny gruntów spadają. Osoby, którym zależy na sprzedaży ziemi i szybkim dostaniu gotówki, sprzedają grunty po o wiele niższych cenach, niż w czasach nie-kryzysowych. Poza tym wiele działek nie jest w surowym stanie. Nieraz zdarza się tak, że ktoś rozpoczął budowę domu, a nie jest w stanie jej ukończyć, dlatego woli sprzedać ziemię. Możliwe jest więc, że uda nam się zaoszczędzić trochę pieniędzy właśnie w taki sposób.

Warto przeglądać pojawiające się na rynku oferty, ponieważ można czasem trafić na naprawdę dobrą okazję cenową. Poza tym wiele banków oferuje kredyty czy pożyczki przeznaczone właśnie na zakup ziemi. Nie musimy więc mieć gotowej kwoty, która pokryje koszt zakupu działki. Jeśli nie jesteśmy zadłużeni, nie mamy innych poważnych zobowiązań finansowych, możemy zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Zdarza się, że kredytowi przeznaczonemu na zakup ziemi towarzyszy opcja umożliwiająca wydanie części pieniędzy na inny cel – określoną kwotę można będzie więc przeznaczyć także na budowę domu.
Ubieganie się o przyznanie kredytu na zakup ziemi nie będzie też wymagało od nas jakichś wymyślnych i skomplikowanych procedur. Są one maksymalnie uproszczone, a decyzję kredytową otrzymamy tak naprawdę w kilka dni.

Inwestycje w ziemię stały się ostatnio nie tylko coraz bardziej popularne, ale także coraz bardziej opłacalne. Kupując ziemię nie ryzykujemy wiele, ponieważ istnieje wiele możliwości jej wykorzystania. Dlatego nawet wtedy, kiedy nie decydujemy się na budowę domu, możemy wiele dzięki jej zakupowi zyskać.

Najlepsze produkty w portalu BSE:
Najlepsze konta osobiste kwiecień 2024
Najlepsze konta dla firm kwiecień 2024
Najlepsze kredyty gotówkowe kwiecień 2024
Najlepsze chwilówki online kwiecień 2024
Najlepsze kredyty samochodowe kwiecień 2024
Najlepsze kredyty dla firm kwiecień 2024

Zostaw komentarz