Kredyt dla firm – jak sprawdzić ofertę?

Każdy kredyt to ryzykowne posunięcie. Niezależnie od tego, jaką kwota jest nam potrzebna i na co chcemy ją przeznaczyć, potrzeba rozwagi i przemyślenia, czy będziemy w stanie ją potem oddać. W przypadku kredytu dla firm sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana, dlatego należy bardzo dokładnie przeanalizować pojawiające się oferty, aby wybrać najbardziej korzystną dla nas.

Kredytu może udzielić nam standardowo bank, ale także firmy specjalizujące się w tej dziedzinie. Jeśli chodzi o banki właściwie każdy ma w ofercie taki kredyt, który można zaciągnąć na lepszych lub gorszych warunkach. Zazwyczaj dzieli się na dwie zasadnicze kategorie: hipoteczny lub gotówkowy. Hipoteczny wymaga większych zabezpieczeń, jest o wiele poważniejszym zobowiązaniem, można otrzymać więcej pieniędzy, a więc jednocześnie przez dłuższy czas go spłacać. Kredyt gotówkowy umożliwia otrzymanie określonej kwoty pieniędzy, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Okres spłaty kredytu jest jednak znacznie krótszy – trwa kilka, a nie kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Chociaż kredyt dla firm jest szczególnym rodzajem kredytu i procedury zajmują trochę więcej czasu, to samo składanie wniosku o przyznanie kredytu nie jest skomplikowane. W większości przypadków wniosek można wypełnić przez Internet i czekać, aż skontaktuje się z nami doradca finansowy (skorzystaj z bezpłatne pomocy doradców finansowych Notus Finanse).

Nie jest jednak powiedziane, że bank udzieli nam kredytu najlepszego z możliwych. Jego oprocentowanie jest zazwyczaj dość wysokie, poza tym wymaga on dużego zabezpieczenia majątkiem firmowym. Kredyty udzielane przez firmy są zazwyczaj bezpieczniejsze, łatwiej je spłacać. Minus jest jednak taki, że kwota takiego kredytu jest niższa niż w banku. Dodatkowo jest on jeszcze bardziej oprocentowany.

Jeśli jesteśmy doświadczonymi inwestorami i kredytobiorcami, możemy skusić się na kredyt w banku. Znając możliwości firmy, będziemy mogli ocenić, czy jego spłacanie nie będzie dla nas zbyt dużym problemem. Jeśli jednak nie czujemy się w tej kwestii pewnie, warto rozejrzeć się za ofertami firmy, które udzielają kredytów.

Najlepsze produkty w portalu BSE:
Najlepsze konta osobiste kwiecień 2024
Najlepsze konta dla firm kwiecień 2024
Najlepsze kredyty gotówkowe kwiecień 2024
Najlepsze chwilówki online kwiecień 2024
Najlepsze kredyty samochodowe kwiecień 2024
Najlepsze kredyty dla firm kwiecień 2024

Zostaw komentarz