Co to jest bank typu brytyjskiego?

Bank typu brytyjskiego nie jest w naszym kraju popularny. Ze względu na liczne kontrowersje, zaczęto w ogóle rezygnować z zakładania takich banków. Zastanówmy się zatem, w jaki sposób działają te banki i dlaczego nie cieszą się odpowiednim poważaniem klientów.

Jak sama nazwa wskazuje, system ten powstał w Wielkiej Brytanii. Początkowo doceniano to, w jaki sposób funkcjonuje, z czasem jednak zaczęło się to zmieniać. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że tego typu instytucje finansowe specjalizują się w przyznawaniu różnego rodzaju kredytów i pożyczek. Tutaj jednak pojawia się bardzo wyraźne rozróżnienie kredytów, głównie ze względu na czas przyznawania. Okazuje się, że to kryterium jest najważniejsze, właściwie nie bierze się pod uwagę żadnego innego.

Z tego powodu wskazuje się na istnienie trzech rodzajów kredytów, a mianowicie: krótkoterminowe, średnioterminowe oraz długoterminowe. Uważano bowiem, że przydzielanie uniwersalnych pożyczek może być ryzykowne. Zazwyczaj stosuje się do nich bardzo podobne oprocentowanie, co według znawców nie było postępowaniem uczciwym. Zaczęto zauważać, że banki uniwersalne bankrutują, a najlepszym rozwiązaniem może okazać się wprowadzenie tych typu brytyjskiego.

Okazuje się jednak, że ta taktyka nie przyjęła się u nas tak, jak się tego spodziewano. Już w wieku XX najbardziej popularne były banki uniwersalne, ponieważ odpowiadały wszystkim potrzebom i oczekiwaniom przeciętnego klienta. Zaciąganie kredytów stało się podstawą funkcjonowania. Wcale też nie było koniecznie rozróżnianie poszczególnych pożyczek, ze względu na czas, na jaki zostały klientom przyznane.

Najlepsze produkty w portalu BSE:
Najlepsze konta osobiste kwiecień 2024
Najlepsze konta dla firm kwiecień 2024
Najlepsze kredyty gotówkowe kwiecień 2024
Najlepsze chwilówki online kwiecień 2024
Najlepsze kredyty samochodowe kwiecień 2024
Najlepsze kredyty dla firm kwiecień 2024

Zostaw komentarz