Skąd wziąć pieniądze na własną firmę? 6 niezawodnych sposobów

Własna firma to marzenie wielu osób, nie mniej jednak nie każdy podejmuje takie ryzyko, poza tym bardzo często ogranicza nas budżet. Sam pomysł nie wystarczy, trzeba mieć pieniądze, aby móc zrealizować swoje założenia. Skąd wziąć pieniądze na własny biznes?

Crowdfunding

Crowdfunding to jedna z lepszych i najkorzystniejszych możliwości, ponieważ pieniądze są przekazywane przez ludzi dobrego serca. W tym wypadku wystarczy przedstawić swój pomysł na biznes i spróbować przekonać ludzi do tego, aby przekazali nam wsparcie finansowe. Poza tym musimy określić sumę, jaką chcemy zebrać.

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Program Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości jest bardzo popularnym sposobem finansowania biznesu. Początkujący przedsiębiorca może liczyć na obsługę księgową oraz wsparcie prawników, otrzymuje możliwość wystawiania faktur bez konieczności zakładania własnej działalności gospodarczej. Koszt takiej obsługi to 300 zł miesięcznie.

Aniołowie biznesu i Venture Capital

Decydując się na taką formę wsparcia, młody przedsiębiorca nie tylko otrzymuje pieniądze potrzebne na realizację swojego biznesu planu, ale również niezbędną wiedzę potrzebną do prowadzenia firmy. Aniołami biznesu są osoby majętne, które w zamian za wsparcie otrzymują udziały w firmie i w przyszłości czerpią z niej zyski.

Dotacje z Unii Europejskiej

Dotacje z Unii Europejskiej to prosty sposób na pozyskanie kapitału na rozwój biznesu. Chociaż kiedyś można było liczyć na bezzwrotną pomoc, dziś niestety nie ma takiej możliwości. Mimo wszystko nisko oprocentowana pożyczka także jest dobrym rozwiązaniem.

Dotacje z urzędu pracy

Kolejnym sposobem na pozyskanie pieniędzy na rozkręcenie biznesu są dotacje przyznawane z urzędu pracy. Chociaż kwoty, jakie może otrzymać początkujący przedsiębiorca nie są wysokie, to dodatkowe 20 tys. zł są wsparciem. W tym wypadku trzeba wykazać, że pomysł jest godny uwagi i mamy szansę na odniesienie sukcesu.

Kredyt na działalność gospodarczą

Większość osób, które myślą o założeniu działalności gospodarczej nie mogą pozwolić sobie na sfinansowanie biznesu z własnych oszczędności. Dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt. Obecnie na rynku można znaleźć bardzo dużo ofert kredytowych, banki oferują dobre warunki, niestety bardzo często wymagane jest zabezpieczenie typu poręczenie albo hipoteka. Kredyt na rozpoczęcie działalności jest ryzykownym rozwiązaniem, ale jeżeli mamy dobry pomysł na biznes, odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, warto się zdecydować.

Najlepsze produkty w portalu BSE:
Najlepsze konta osobiste marzec 2023
Najlepsze konta dla firm marzec 2023
Najlepsze kredyty gotówkowe marzec 2023
Najlepsze chwilówki online marzec 2023
Najlepsze kredyty samochodowe marzec 2023
Najlepsze kredyty dla firm marzec 2023

Zostaw komentarz