Jeden zamiast kilku – kredyt konsolidacyjny

Potrzebowaliśmy pieniędzy na remont mieszkania – wzięliśmy kredyt. Potem trzeba było wymienić auto – kolejny kredyt. Rodzina nam się powiększyła i trzeba było spełnić marzenie o własnym domu, oczywiście w towarzystwie kredytu. Potem zostaje spłacanie rat, co przy większej ilości kredytów staje się dość uciążliwe. Poza tym sporo kosztuje. Czy da się tego uniknąć?

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu konsolidacyjnego. Może nie brzmi to zbyt dobrze i zachęcająco, bo po co brać kredyt, skoro ma się ich już kilka, ale odgrywa on naprawdę istotną rolę. To, co w nim ciekawe i co jest jego głównym zadaniem, to połączenie wszystkich zaciągniętych przez nas dotychczas kredytów w jeden. Spłacamy więc jedną ratę i nie musimy martwić się o to, by na czas zdążyć z każdą spłatą. Druga ważna rzecz to taka, że czas spłacania kredytu się wydłuża, a co za tym idzie, miesięczna rata, jaką musimy płacić, jest mniejsza.

Pieniądze z takiego kredytu możemy też przeznaczyć na inne cele, niż tylko spłatę dotychczasowych zadłużeń. Określona część pieniędzy, tzn. zazwyczaj ok. 30%, możemy zagospodarować inaczej. Są dwie zasadnicze grupy w obrębie kredytu konsolidacyjnego (sprawdź kredyty konsolidacyjne na informacjakredytowa.com). Możemy ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny. Kredyt gotówkowy udzielany jest na krótszy czas. Niższa jest także suma pieniędzy, jaką możemy otrzymać. Kredyt hipoteczny to większe zobowiązanie, podstawą zabezpieczenia dla banku jest hipoteka, tym samym dostajemy też więcej pieniędzy. Trudno doszukać się jakichś rażących wad, które związane byłyby z tym kredytem. W sytuacji, gdy jesteśmy obciążeni innymi kredytami, zsumowanie ich do jednego jest najlepszą opcją, jaką możemy wybrać. Nie obarczamy się jeszcze większymi zobowiązaniami (tak mogłoby się stać, gdybyśmy zaciągnęli „zwykły” kredyt w celu spłacania poprzednich), niczego też nie tracimy.

Najlepsze produkty w portalu BSE:
Najlepsze konta osobiste listopad 2022
Najlepsze konta dla firm listopad 2022
Najlepsze kredyty gotówkowe listopad 2022
Najlepsze chwilówki online listopad 2022
Najlepsze kredyty samochodowe listopad 2022
Najlepsze kredyty dla firm listopad 2022

Zostaw komentarz