Jak działa karta obciążeniowa?

Karty obciążeniowe doceniane są zwykle przez firmy – umożliwiają proste rozliczenia wydatków służbowych poszczególnych pracowników. Karty obciążeniowe łączą cechy kart debetowych i kredytowych, są kartami z odroczonym terminem płatności, zatem cykl rozliczeniowy najczęściej trwa miesiąc, a wszelkie operacje są rozliczane raz w tym czasie. To podobnie jak w przypadku kart kredytowych, ale karty obciążeniowe połączone są z rachunkiem osobistym/firmowym klienta – w przypadku kart kredytowych nie ma potrzeby posiadania takiego rachunku. Zatem to cecha kart debetowych.

Spłata karty obciążeniowej dokonywana jest na zakończenie okresu rozliczeniowego bezpośrednio z rachunku – automatycznie. Ważne, by na dany dzień zapewnić środki. To na plus – klient nie musi pamiętać o terminie spłaty i przelewie. Karta obciążeniowa jest spłacana w całości – nie jak w przypadku kart kredytowych w wymaganej jedynie części. Nie ma tu mowy o rozłożeniu spłaty na raty.

Od karty kredytowej karta charge różni się również kosztami. Przy płatnościach kartą kredytową nie ponosimy zwykle dodatkowych opłat. Karta obciążeniowa to prowizja od transakcji, nawet bezgotówkowej. Niemniej szybki dostęp do gotówki i opcja monitorowania wydatków delegowanych pracowników w trakcie służbowych wyjazdów sprawia, że karty obciążeniowe, mimo że bardziej kosztowne, są całkiem popularne w wielu firmach. Dodatkowym plusem jest możliwość ustawienia na karcie limitów, poza które użytkownik nie może wyjść. Karta obciążeniowa dedykowana kontom walutowym to świetna opcja także w trakcie zagranicznych podróży służbowych.

Oczywiściekart w firmach może być wiele, a rachunek jeden. Dlatego przy takich rozwiązaniach warto pokusić się o dodatkowe zabezpieczenie środków na rachunku firmowym poprzez wykupienie ubezpieczenia NNW do karty. Zwykle dodawane są one do kart już w trakcie podpisywania umowy, jeśli nie można je wykupić we własnym zakresie. Dzięki takiej ochronie solidnie zabezpieczymy nasze fundusze, również zagranicą.

Najlepsze produkty w portalu BSE:
Najlepsze konta osobiste grudzień 2022
Najlepsze konta dla firm grudzień 2022
Najlepsze kredyty gotówkowe grudzień 2022
Najlepsze chwilówki online grudzień 2022
Najlepsze kredyty samochodowe grudzień 2022
Najlepsze kredyty dla firm grudzień 2022

Zostaw komentarz