Jak dostać kredyt odnawialny?

Zaciąganie kredytów wydaje się być stosunkowo proste, nie da się jednak ukryć, że wymaga czasu, a zdarza się, że także cierpliwości. Bywają bowiem takie pożyczki, gdzie koniecznością jest przedstawienie i dostarczenie masy dokumentów, a także wielu godzin spędzonych na rozmowach z pracownikami banku albo doradcami finansowymi. Na szczęście, w przypadku kredytu odnawialnego, sytuacja nie jest aż tak skomplikowana. Oczywiście, pewne procedury muszą się odbyć, ogólnie jednak uważa się, że tego typu pożyczkę można dostać szybko.

Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku o kredyt w swoim banku. Oczywiście, podstawowym wymogiem jest posiadanie w nim rachunku oszczędnościowego (sprawdź rachunki oszczędnościowe na rachunki-bankowe.com.pl). To właśnie konto jest punktem wyjścia, bank analizuje bowiem historię naszych finansów, wpłat oraz wypłat określonych sum pieniędzy. W takiej sytuacji nie ma żadnego problemu, bowiem wnioski o pożyczki można znaleźć w każdym banku. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy ten dokument zabrali ze sobą do domu i tam spokojnie go wypełnili.

Kolejnym etapem, tuż po przekazaniu bankowi wniosku o kredyt, jest wykazanie tak zwanej zdolności kredytowej. Nie wymaga to bynajmniej dokonywania trudnych analiz, tym zajmuje się bank. Naszym zadaniem jest jedynie dostarczenie zaświadczenia o stałych dochodach i zatrudnieniu, które otrzymamy od pracodawcy. Z tymi dwoma dokumentami, czyli wnioskiem i zaświadczeniami możemy już udać się do banku. Warto jednak zaznaczyć, że w Polsce działają banki, które nie wymagają wykazania zdolności kredytowej. Swoistym zabezpieczeniem jest wówczas historia wszelkich operacji finansowych, jakie wykonał klient, a czasami nawet wysoki stan jego konta.

Po złożeniu odpowiednich papierów trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na decyzję banku. Szacuje się jednak, że nie jest to okres długi, rozpatrzenia możemy się spodziewać nawet po kilku dniach. Kiedy pieniądze zostaną przelane na nasze konto, sposób ich dysponowania i cel przeznaczenia jest już dowolny.

Najlepsze produkty w portalu BSE:
Najlepsze konta osobiste listopad 2022
Najlepsze konta dla firm listopad 2022
Najlepsze kredyty gotówkowe listopad 2022
Najlepsze chwilówki online listopad 2022
Najlepsze kredyty samochodowe listopad 2022
Najlepsze kredyty dla firm listopad 2022

Zostaw komentarz