BIK od kuchni: jak czytać Profil Kredytowy Plus?

Osoby, które ubiegają się o kredyt hipoteczny, muszą wykazać zdolność kredytową. Niestety czasami mimo odpowiednich zarobków, może okazać się, że bank odrzuci nasz wniosek. To, dlatego przed podjęciem takiej decyzji, należy sprawdzić raport BIK, dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się, jakie informacje mają na nasz temat banki.

Raport BIK można pobrać bezpłatnie raz na 6 miesięcy, w ten sposób można sprawdzić swoją historię kredytową. Jeżeli chcemy kontrolować tego typu informacje częściej, będziemy musieli dokonać stosownej opłaty. W tym celu należy skorzystać z profilu kredytowego plus, szczegóły można znaleźć na stronie https://www.bik.pl/cennik/.

Co zawiera raport Profil Kredytowy Plus?

Profil Kredytowy Plus zawiera informacje dotyczące:
– zobowiązań kredytowych, jakie aktualnie spłacamy,
– spłaconych już zobowiązań kredytowych, które mają wpływ na ocenę scoringową, zobowiązań kredytowych, które zostały zamknięte, nie są widoczne dla banków, ale BIK przetwarza je w celach statystycznych.

Informacje widoczne dla banków

Raport BIK zawiera szczegóły na temat naszych zobowiązań kredytowych, wyszczególnione są takie informacje jak rodzaj kredytu, kwota, data otwarcia i zamknięcia kredytu oraz statusy zrealizowanych spłat. Poza tym będziemy mieć wgląd do tego, jakie instytucje wnioskowały o informację na temat naszej historii kredytowej.

Jak pobrać raport BIK?

Aby móc pobrać raport BIK, należy zarejestrować się na portalu Biura Informacji Kredytowej. Rejestracja jest dwuetapowa, będą potrzebne takie informacje jak dane osobowe, numer telefonu, numer PESEL, seria, numer oraz skan dowodu osobistego, a także adres e-mail i numer konta bankowego. Zapoznanie się z raportem BIK to najlepszy sposób na to, aby sprawdzić swoje szanse na otrzymanie kredytu. Najlepiej zrobić to jeszcze przed decyzją o składaniu wniosków kredytowych. Jeżeli nie jesteśmy wiarygodni dla banków, być może uda nam się jeszcze poprawić swoją zdolność kredytową, jest na to kilka sposobów.

Najlepsze produkty w portalu BSE:
Najlepsze konta osobiste styczeń 2020
Najlepsze konta dla firm styczeń 2020
Najlepsze kredyty gotówkowe styczeń 2020
Najlepsze chwilówki online styczeń 2020
Najlepsze kredyty samochodowe styczeń 2020
Najlepsze kredyty dla firm styczeń 2020

Odpowiedz